Shop for Wednesday Delivery
You may order many of our products online and have them delivered to your door! Place your orders from 9pm Wednesday until 9pm Sunday. We'll deliver your items the following Wednesday afternoon between noon and 5pm.
If you have special instructions, let us know when you checkout - there will be a place for delivery instructions.
Please double check your phone number and address when you enter them. Thank you!
Our delivery fee schedule is as follows:
- Up to $35 Order - $15 Delivery
- $35-$49.99 Order- $7.50 Delivery
- $50 Or More - Free Delivery
Specials
-
Chicken Noodle Soup
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Rigatoni Bolognese
- Regular price
- $26.00
- Regular price
-
- Sale price
- $26.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $26.00
- Regular price
-
- Sale price
- $26.00
- Unit price
- per
-
Fresh Pasta Salad
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Baked Ziti with Mushrooms and Summer Truffles
- Regular price
- $23.00
- Regular price
-
- Sale price
- $23.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $23.00
- Regular price
-
- Sale price
- $23.00
- Unit price
- per
Starters
-
Minestrone
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Beet Salad
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Mixed Green Salad
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Fresh Pasta
-
Black Truffle Ravioli
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
-
Duck and Foie Gras Cappelletti
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
-
Cheese Ravioli
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
-
Pappardelle
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Mafalde
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Campanelle
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Gnocchi Sardi
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Gluten Free Mezze Rigatoni
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Squid Ink Bucatini
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Tagliatelle
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Spaghetti
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Dried Pasta
-
Whole Wheat Mezze Maniche
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Creste di Gallo, Dried
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Arugula Rigatoni, Dried
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Campanelle, Dried
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Saffron Rulloni, Dried
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Spelt Fiorentini
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sauces
-
Tomato Basil Sauce
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Charred Tomato Sauce
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Pesto - Kale and Walnut
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
-
Brown Butter and Sage Sauce Kit
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
-
Pork Ragu
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Porcini and Leek Sauce
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Veal Meatballs in Charred Tomato Sauce
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
-
Mushroom “Bolognese”
- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
-
Black Truffle Cream
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Pesto Genovese
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Black Truffle Butter
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Proteins
-
Ora King Salmon
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
-
Dry Aged NY Strip
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
-
25oz Ribeye
- Regular price
- $48.00
- Regular price
-
- Sale price
- $48.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $48.00
- Regular price
-
- Sale price
- $48.00
- Unit price
- per
-
Pork Sausages
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Halibut
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
-
Guanciale
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sweets
-
Chocolate Hazelnut Cake with Dark Caramel Sauce and Whipped Cream
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
-
Chocolate Chip Cookies
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Ricotta EVOO Cake with Strawberries and Whipped Cream
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Bread
-
Country Gold Sourdough Loaf
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Focaccia Margherita
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Beet Salad
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Black Truffle Butter
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Cheese and Salumi
-
Sesame Rice Crackers
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
-
Pane Di Musica Crackers
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
French Purple Condiment
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
-
Pickled Veggies
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
-
Parmigiano-Reggiano
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Pecorino Romano
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Burrata and Mozzarella
- Regular price
- From $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Snow Camp
- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
-
Black Truffle Pecorino
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Kunik Buttons Cheese
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Saint Andre
- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
-
Cypress Grove Purple Haze
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Alps Cacciatorini Salami
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Groceries and Sundries
-
Homemade Dog Treats - Chicken Liver
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Farm Fresh Eggs
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Ronnybrook Butter
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Vigilante Coffee
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
-
Acquerello Rice
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Castelvetrano Olives
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
-
Taggiasca Olives
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
-
Diretta Sea Salt
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Maldon Sea Salt
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
-
Keepwell Soy Sauce
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
-
Keepwell Worcestershire Sauce
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
-
PONS Extra Virgin Olive Oil
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
-
Spanish Corkscrew
- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
-
Purple Mountain Organics Beans
- Regular price
- $13.00
- Regular price
-
- Sale price
- $13.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $13.00
- Regular price
-
- Sale price
- $13.00
- Unit price
- per
Oil and Vinegar
-
Keepwell Vinegars
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
-
Balsamico - Extra Vecchio
- Regular price
- $165.00
- Regular price
-
- Sale price
- $165.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $165.00
- Regular price
-
- Sale price
- $165.00
- Unit price
- per
-
Sapore 12 Year Balsamic
- Regular price
- $85.00
- Regular price
-
- Sale price
- $85.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $85.00
- Regular price
-
- Sale price
- $85.00
- Unit price
- per
-
Dua Riviera Ligure Taggiasca EVOO
- Regular price
- $28.00
- Regular price
-
- Sale price
- $28.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $28.00
- Regular price
-
- Sale price
- $28.00
- Unit price
- per
-
Frantoia Unfiltered EVOO
- Regular price
- $22.00
- Regular price
-
- Sale price
- $22.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $22.00
- Regular price
-
- Sale price
- $22.00
- Unit price
- per
-
Castillo De Canena Arbequina EVOO
- Regular price
- $32.00
- Regular price
-
- Sale price
- $32.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $32.00
- Regular price
-
- Sale price
- $32.00
- Unit price
- per
-
Castillo De Canena Arbequina, First Harvest, EVOO
- Regular price
- $38.00
- Regular price
-
- Sale price
- $38.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $38.00
- Regular price
-
- Sale price
- $38.00
- Unit price
- per
Produce and Flowers
Your selection has been added to your cart
Compliment your Fresh & Prepped Meal with our easy add-ons
-
Parmigiano-Reggiano
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
-
Homemade Dog Treats - Chicken Liver
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per